حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ 8 رمضان 1444 Wednesday, 29 March , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1805 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×

حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس 🔴 تکرار این‌گونه جملات که برای رفع مشکل مردم باید هرچه سریع‌تر مذاکرات را به نتیجه رساند، یک مغلطه آشکار و نادرست است

شناسه : 3095 ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۷:۵۹

🔰مشروح بیست‌و‌دومین «خطبه مجازی» حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس 🔴 تکرار این‌گونه جملات که برای رفع مشکل مردم باید هرچه سریع‌تر مذاکرات را به نتیجه رساند، یک مغلطه آشکار و نادرست است 🔻به مناسبت سالروز انقلاب فرهنگی 🔸آنچه ما را می ترساند، عزیزان من! ما از حصر اقتصادى نمی ترســـیم، ما از دخالت نظامى نمی […]

حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس  🔴 تکرار این‌گونه جملات که برای رفع مشکل مردم باید هرچه سریع‌تر مذاکرات را به نتیجه رساند، یک مغلطه آشکار و نادرست است
پ
پ

🔰مشروح بیست‌و‌دومین «خطبه مجازی» حجت‌الاسلام محمد بختیاری، امام‌جمعه سرخس

🔴 تکرار این‌گونه جملات که برای رفع مشکل مردم باید هرچه سریع‌تر مذاکرات را به نتیجه رساند، یک مغلطه آشکار و نادرست است

🔻به مناسبت سالروز انقلاب فرهنگی
🔸آنچه ما را می ترساند، عزیزان من! ما از حصر اقتصادى نمی ترســـیم، ما از دخالت نظامى نمی ترسیم، آن چیزى که ما را می ترســـاند، وابستگى فرهنگى اســـت، ما از دانشگاه استعمارى می ترسیم، ما از دانشگاهى می ترسیم که جوانهاى ما را آنطور تربیت کنند که به غرب خدمت بکنند.) صحیفه نور، ج ۱۲ ،ص ۵۴٫ بالاترین چیزى که دشـــمنان کشورهاى مستضعف و کشورهاى اسلامی رویش انگشت گذاشتند، دانشگاه است، براى اینکه آنها خوب می دانند که اگر دانشـــگاه در خدمت آنها باشد، همه کشور در خدمت آنها است. دانشگاه است که امور کشور را اداره میکند و دانشگاه است که نسل آینده و حاضر را تربیت میکند و اگر چنانچه دانشگاه در اختیار چپاولگرهاى شرق و غرب باشد، کشور در اختیار آنها است. آنقدرى که دانشگاه هدف بوده است، جاهاى دیگر
نبوده.) صحیفه نور، ج ۱۴ ،ص ۲۷۸)

🔻روزیکشـــنبه ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسـلامی است که مصداق
کلمـــه طیبه اســـت.
🔸این روز بـــزرگ را به فرماندهـــان مومن و انقـــلابی ارتش جمهوری اسلامی به‌ویژه نـــیروی پرافتخـــار زمیـــنی ارتش و درجـــه داران و افســـران وکادر و ســـربازان عزیز این نیرو تبریک و تهنیت می گویم و یاد وخاطره بیش از ۴۸ هزار شـــهید گلگون کفن ارتـــش را گرامی می‌داریم.

🔻یادآوری‌ها و هشدارها!
🔸در شرایط کنونی توجه به نکات زیر ضروری است: اول دســـتگاه دیپلماســـی و دولت محترم باید روشـــن کند که پس از حمله خرابکارانه به ســـایت نطنز، تا چه اندازه جای ادامه مذاکره باقی مانده است؟
🔸غنی‌سازی ۶۰ درصدی و نصب هزار سانتریفیوژ دیگر که عصر روز سه شنبه اعلام شـــد، یک پاسخ قاطع و مناسب است تا ایران با دست پر بر سر میز مذاکره برود.
🔸دوم این جمله و تکرار اینگونه جملات که مردم دچار مشکل هستند و برای رفع مشکل مردم باید هرچه سریعتر مذاکرات را به نتیجه رساند یک مغلطه آشکار و نادرست است. به اذعان دوست و دشمن و اعتراف دولتمردان در تبلیغات انتخاباتی، سهم تحریم بسی کمتر از آن است که ادعا می‌شود.(مردم ما در مشکلات معیشتی فعلی چوب انتخاب نادرست و به تبع بی تدبیری های منتخب شان را می‌خورند، سهم تحریم در مشکلات معیشتی ۳۰ درصد بیشتر نیست مردم به هوش باشند.)
🔸سوم برای رســـیدن به راهبرد حرف قطعی و مورد مطالبه رهبر انقلاب، منطق عدم عجله باید در سراســـر مذاکرات و مواجهات مسئولان خصوصا مسئولان سیاســـت خارجی ایران حکفرما باشد و یک صدایی در همه سطوح شنیده و دیده شود.
🔸چهارم در رعایت منطق عدم عجله، گذشت زمان به نفع ایران است و کشورهای منطقه و جهان اکنون و پس از امضای سند همکاری ایران و چین، یکی پس از دیگری راه دور زدن تحریم را خواهند یافت و برای مبادلات اقتصادی با ایران سبقت خواهند گرفت. به‌عبارت دیگر منطق عدم عجله بیشـــتر به نفع اقتصاد ایران اســـت. زیرا ذیل گفتمان مقاومت جای می‌گیرد.

🔻یاد شهدا
🔸به مناسبت سالروز شهید رضا چراغی)
روزی از (رضا) پرســـیدم: تا به حال چندبار مجروح شدی؟ تبسمی کرد و گفت: یازده بار! و اگر خدا بخواهد به نیت دوازده امام در مرتبه دوازدهم شـــهید می‌شوم. او همانطورکه وعده داده بود، مدتی بعد در منطقه شرهانی به وسیله ترکش خمپاره راه جاودانگی را در پیش گرفت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.