دشمن از تاکتیک «غرق مصنوعی» در اغتشاشات اخیر استفاده کرد

حجت‌الاسلام بختیاری با بیان اینکه دشمن از تاکتیک غرق مصنوعی در اغتشاشات اخیر استفاده کرد، گفت: عرصه جنگ دشمن در فضای مجازی است و هزاران هزاران دروغ را در فضای مجازی منتشر می‌‌کنند و عده‌ای هم در این گرداب دروغ‌ها «غرق مصنوعی» می‌شوند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تبریک هفته پر خیر و برکت بسیج و تقدیر از برنامه‌های سپاه سرخس در این هفته اظهار کرد: بسیج لشکر مخلص خداست و جامع‌ترین تعریف بسیج هم همین فرموده امام راحل است.

امام جمعه سرخس افزود: قید نخست این تعریف «لشکر» است؛ در واقع لشکر به آن یگان بزرگ گفته می‌شود که با تسلیحات لازم آماده نبرد است؛ امروز بسیج از جهت کمی و کیفی در اوج است.

وی ادامه داد: قید دوم این تعریف «مخلص» است؛ بسیج و بسیجیان امروز در اوج قله فضیلت‌های انسانی قرار دارند و قید سوم بسیج معنا بخش دو قید قبلی است؛ قید سوم منتسب به خداست و بسیج برای اینکه اراده حق تعالی به فعلیت برسد، در میدان است‌.

حجت‌الاسلام بختیاری عنوان کرد: اگر بخواهیم به پیشینه بسیج در صدر اسلام اشاره کنیم، به تعبیری بسیجیان ما همان «بدریون» هستند که تلاش در حفظ دین خدا دارند؛ بدریون مبارز بودند و اخلاص داشتند و در مقام خیرخواهی در اوج بودند.

امام جمعه سرخس بیان کرد: همراه امام علی(ع) عده‌ای همیشه مسلح بودند و پیشگامان در رزم و اقتدار بودند؛ این همان پیشینه دوم بسیح است؛ امروز بسیج در اوج اقتدار بوده و برای حفظ ارزش‌های اسلامی همیشه مسلح است.

خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: پیشینه سوم بسیج، همان یاران امام حسین(ع) هستند؛ بسیج آن قدر مقام دارد که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند، که من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند؛ بسیج و بسیجیان ما در فتنه‌ها و اغتشاشات گوش به فرمان رهبری هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه علت خرابکاری‌ها و اغتشاشات اخیر دشمن به خاطر «پیشرفت» ایران اسلامی است، افزود: ایران اسلامی پله‌های ترقی علمی را امروز با سرعت سپری می‌کند؛ امروز در هوا و فضا در رتبه‌های خوب دنیا هستیم و از جهت نظامی در رتبه نخست منطقه قرار داریم؛ علت دعوای استکبار با ما در پیشرفت کشورمان است.

حجت‌الاسلام بختیاری به ارتباطات اقتصادی ایران با روسیه و چین اشاره و تصریح کرد: در سال‌های آینده بر زمین زدن دلار آمریکایی را شاهد خواهیم بود.

امام جمعه سرخس با بیان اینکه دشمن از تاکتیک غرق مصنوعی در اغتشاشات اخیر استفاده کرد، افزود: عرصه جنگ دشمن در فضای مجازی است و هزاران هزاران دروغ را در فضای مجازی منتشر می‌‌کنند و عده‌ای هم در این گرداب دروغ‌ها غرق مصنوعی می‌شوند.

خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به سر دادن شعار زن، زندگی، آزادی توسط سرکرده‌های گروه‌های تروریستی تصریح کرد: رئیس «پ.ک.ک» که زنش را زیر بار کتک کرد و از دستش فرار کرد و امروز در اروپا مقاله‌نویس شده و رئیس «پژاک» که به دختر خودش تجاوز کرده و او از این شرم خودکشی کرد، دم از شعار زن، زندگی و آزادی می‌زنند؛ گروه‌های کومله که با موزاییک سر زن و مرد را می‌بریدند، شعار دفاع از زن می‌زنند.

حجت‌الاسلام بختیاری به فریب اوکراین توسط آمریکا اشاره و بیان کرد: رئیس جمهور ذلیل اوکراین فهمیده که اعتماد به آمریکا اشتباه است؛ وقتی تمام زیرساخت‌های اوکراین تخریب شده همان آمریکایی که دم از جنگ می‌زد و اوکراین را تحریک به جنگ کرد، امروز مخفیانه مسئله صلح را مطرح می‌کند.

امام چمعه سرخس در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر گفت: در مسابقات جام جهانی قطر اوج تبلیغ و دفاع از اسلام را شاهد هستیم.